Włosy – jak zapobiec ich wypadaniu?

Włosy – jak zapobiec ich wypadaniu?

Redakcja

2016-07-28

brak komentarzy

Niby włos nie nos. Podobno zawsze odrasta. A jeśli nie? Czy ten stan jest nieodwołalny? Niekoniecznie! Czasem wystarczy zmiana diety i dobrze dobrana pielęgnacja. W najgorszym wypadku chirurgiczny przeszczep włosów. Zanim jednak zapiszesz się do lekarza, przeczytaj ten artykuł.

Wzbogać dietę

Przetworzone produkty, nie tylko te z barów szybkiej obsługi, ale również smażone i pieczone powodują utratę cennych składników odżywczych. Warto zatem sięgać po surowe warzywa i owoce w jak największych ilościach. Czego tak naprawdę nam potrzeba? W przypadku włosów kluczową rolę odgrywa żelazo. Dobrym źródłem jest mięso. Niemięsożernym wystarczy soczewica lub cieciorka. Ale to nie koniec. Aby żelazo dobrze się wchłaniało, koniecznie trzeba je spożywać w towarzystwie witaminy C. Dlatego idealny źródłem żelaza jest natka pietruszki. Jedna łyżeczka zielonych listków uzupełnia dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Inne niezbędne składniki to cynk i miedź. Jedz zatem orzechy, kakao, pestki dyni i płatki owsiane.

Bądź delikatny

Delikatność to podstawa w codziennej pielęgnacji włosów. Czeszesz się? Rób to delikatnie. Myjesz? Delikatnie. Wycierasz ręcznikiem? Delikatnie, a najlepiej wcale. Szorstkie włókna ręcznika uszkadzają mokre włosy. Generalnie, kiedy Twoje włosy są mokre, nie wolno ich nadmiernie przeciążać. Rozczesywać splątane kosmyki można za pomocą grzebienia lub po prostu ogarnąć je dłońmi.

Naturalne kosmetyki

To, czym myjesz i odżywiasz włosy jest bardzo ważne. Najbezpieczniejsze dla włosów są kosmetyki naturalne z bio-olejami, nie zawierające wysuszających i podrażniających składników takich jak SLS czy parabeny. Przez to, że szkodzą one skórze głowy, osłabiają również cebulki. A osłabione cebulki = kłopot z ponownym odrastaniem włosów.

Chcesz poprawić odrastanie włosów? Sięgnij po nowoczesną kurację Dermikos Vive!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie