Olejek z czarnuszki na wrzody

Olejek z czarnuszki na wrzody

Redakcja

2016-09-18

brak komentarzy

Już starożytni Egipcjanie docenili prozdrowotną moc oleju z czarnuszki, nazywając go „złotem faraonów”. Podobno Tutenchamon miał w swoim grobowcu fiolkę z tą substancją. Obecnie wiemy, że nasiona czarnuszki (zwanej także czarnym kminkiem) mają więcej niż 100 odżywczych, drogocennych składników. Jakich?

Lekarstwem na nowotwór

W 2012 roku egipscy badacze (jak można dostrzec mieszkańcy owego kraju wierzą w moc oleju do dzisiejszego dnia!) dowiedli, że olej z czarnuszki przyczynia się do śmierci lub zahamowania rozwoju nowotworowych komórek w przypadku raka wątroby. Dwa lata później naukowcy z Arabii Saudyjskiej dowiedli, że produkt przyczynia się także do niszczenia komórek nowotworowych w płucach. Amerykańscy badacze zaświadczają doniesienia ekspertów zza oceanu, uzupełniając tę listę o włókniakomięsaka (który jest nowotworem skóry oraz warstwy podskórnej), białaczkę, raka trzustki, piersi, macicy, prostaty oraz jelita grubego.

Pomocny przy radioterapii

Przeciwnowotworowe cechy czarnuszka zawdzięcza głównie związkowi o nazwie tymochinon, ale wyciąg z rośliny jest zasobny w dużo innych składników o podobnym oddziaływaniu. Co więcej, czarnuszka nie jedynie zapobiega postępowi nowotworowych komórek, ale także - jak wynika z doniesień tureckich badaczy - broni bezpośrednio przed groźnym wpływem już samego leczenia (radioterapii). By utrzymać dobre zdrowie oraz obronić się bezpośrednio przed patogenami chorobotwórczymi, poleca się spożycie jednej niewielkiej łyżeczki oleju dwukrotnie na dzień przed jedzeniem (dorośli) lub w przypadku najmłodszych 1/4 niewielkiej łyżeczki (także dwukrotnie na dzień).

Czytaj także: Olej kokosowy: wybrać nierafinowany czy rafinowany?

Leczy wrzody

Chorujesz na problemy żołądkowe, np. nieżyt żołądka, wrzody, refluks lub złapała cię grypa żołądkowa? Z pomocą przyjdzie olej z czarnuszki. Jak dowiodły ostatnie badania wykonane na grupie 88 pacjentów chorujących na różnorodne trudności metaboliczne, roślina ta świetnie radzi sobie z bakterią Helicobacter pylori, która okazuje się jednym z czynników przyczyniających się do choroby wrzodowej. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie