Jak poprawić libido podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Jak poprawić libido podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja

2017-06-01

brak komentarzy

Jak to się dzieje, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych wpływa na spadek libida? Czy jest jakaś skuteczna metoda, która pozwoli poprawić libido podczas brania tabletek antykoncepcyjnych przez kobiety?

Libido to…

Określane jako popęd płciowy czy żądza, jednak libido jest pojęciem zdecydowanie bardziej złożonym, aniżeli się często wydaje. Kobiety nie odczuwające pociągu seksualnego często mają o to poczucie winy lub wstydu. Obwiniają się za chłód panujący w ich relacjach z partnerem a także nie czują się w pełni kobietami.

Czemu tabletki powodują spadek libido?

Docelowym działaniem tabletek hormonalnych jest powstrzymanie owulacji, dlatego naturalne jest że produkcja testosteronu a także estrogenów jest obniżona. Zatem źle dobrana antykoncepcja hormonalna bywa w stanie zniweczyć życie płciowe. Co więcej, stosowanie suplementów antykoncepcyjnych ma wpływ na zubożenie organizmu w cynk, który bezpośrednio rzutuje na popęd płciowy, popęd seksualny a także umiejętność do przeżywania orgazmu.

Co może mi pomóc?

  • Zgłoś się do ginekologa. Otwarcie powiedz o waszych dolegliwościach a także poproś o dobranie środka o adekwatnej dawce hormonów.
  • Zadbaj o zbilansowaną dawkę cynku w diecie. Najskuteczniejsze źródła to mięso, ryby, ostrygi, jaja, jarzyny, ziarna zbóż, pestki dyni a także niskotłuszczowe mleko. W aptekach dostępny jest także cynk w tabletkach.
  • Seksualność panie określa się to sferą nad wyraz delikatną a także skomplikowaną. Dbałość o atmosferę a także czułość z partnerem okazują się nieocenione. Za spadek libida i brak ochoty na seks  może być nieodpowiednie nawilżenie pochwy. W aptekach można nabyć są żele bez recepty. Lekarz może przepisać suplementy lub kremy zawierające estradiol.
  • Na rynku pojawiła się także Asequrella, suplement diety przeznaczony dla kobiet przyjmujących antykoncepcję hormonów. Ma za zadanie poprawić libido podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.
Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Drivelan w promocji:
Drivelan
399 zł 185 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 228 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie