Bezpieczne dla zdrowia opalanie

Bezpieczne dla zdrowia opalanie

Redakcja

2016-12-14

brak komentarzy

Aby zachować odpowiednią barierę przed niezdrowymi promieniami słonecznymi, oprócz aplikowania właściwych filtrów ochronnych, trzeba naszykować naszą skórę na promienie słoneczne. Jak to wykonać? Starczy zadbać o odpowiednie nawilżenie cery. Takim nawilżaczem może być mleczko odżywiające i balsamy. Poleca się produkty z algami, które są kopalnią witamin, oraz mikro- i makroelementów. Użyteczny będzie także peelling, który usprawnia wchłanianie się składników nawilżających. Istotny jest sposób, w jaki aplikujemy preparaty odżywcze. Aby nasza skóra nie jedynie została nawilżona, ale dodatkowo uelastyczniona – opłaca się zagwarantować sobie masaż. Z pewnością skóra będzie się prezentować dużo lepiej. Takie działanie wzmocni naszą skórę i uchroni ją bezpośrednio przed przesuszeniem i odwodnieniem wywołanym wpływem promieni słonecznych.

Jak zachować opaleniznę?

Przed podróżą na wakacje opłaca się zadbać o właściwe przygotowanie naszej skóry. Aby zachować na długo opaleniznę, trzeba:

- zarówno przed, oraz po urlopie dostarczyć skórze właściwe nawilżenie,

- nie spędzać czasu na słońcu, gdy intensywność promieniowania bywa najmocniejsza,

- wybrać właściwy krem do typu swojej skóry,

- pierwszą warstwę kremu z filtrem zaaplikować mniej więcej 15-20 minut bezpośrednio przed startem zażywania kąpieli słonecznych,

- zaaplikować krem z filtrem grubą warstwą,

- ustrzec oczy przed promieniami UV,

- chronić usta,

- nie używać bezpośrednio przed opalaniem produktów kosmetycznych na bazie alkoholu – mogą powodować podrażnienie naskórka oraz zmiany kolorytu skóry.

Zastosując się do wyżej wymienionych reguł, z pewnością utrzymasz nieziemską opaleniznę, równocześnie nie wystawiając skóry na negatywne działanie słońca. Jeżeli w porę zadbasz o barierę przeciwsłoneczną, twoja skóra na pewno to doceni i nie będzie zbyt wcześnie się starzeć.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie