Pielęgnacja włosów krok po kroku

Pielęgnacja włosów krok po kroku

Redakcja

2016-07-28

brak komentarzy

Chcesz wiedzieć, jak utrzymać piękny wygląd włosów? Wystarczy odpowiednia pielęgnacja. O czym należy pamiętać, a o czym na pewno zapomnieć? Dowiesz się z naszego krótkiego poradnika.

Bądź delikatna przy czesaniu

Twoje włosy odpłacą się pięknym za nadobne. Pamiętaj, aby czesać włosy od nasady. Jeżeli chcesz pobudzić krążenie w skórze głowy i zwiększyć liczbę nowych kosmyków, możesz do rozczesywania używać szczotki z zaokrąglonymi szpilkami.
Nigdy nie szarp włosów. Jeśli ich końce są mocno splątane, przytrzymaj je dłonią podczas rozczesywania. Zwróć również uwagę na to, czym czeszesz włosy tuż po umyciu. Najlepiej jest całkiem unikać tej czynności, kiedy włosy są mokre. Jeżeli jednak tego wymagają, użyj grzebienie z grubymi ząbkami.

Dopasuj kosmetyki do potrzeb włosów

Twoje włosy są cienkie i łamliwe? Wybierz delikatny szampon. Przed zakupem dokładnie sprawdź jego skład. Dobrze, gdy nie ma w nim szkodliwych substancji spieniających, np. SLS (sodium lauryl sulfate), które podrażniają skórę głowy. Po każdym myciu używaj odżywki. Ułatwi ona rozczesywanie włosów i zapobiegnie ich splątaniu. Raz na kilka dni możesz użyć także maski nawilżającej. Po jej aplikacji nałóż na głowę specjalny czepek i weź kąpiel. Pod wpływem ciepła rozszerzą się łuski włosa, a składniki aktywne z łatwością przenikną w jej głąb. Po spłukaniu włosów wyciśnij je ręcznie. Nie pocieraj ich mocno ręcznikiem. To może je zniszczyć!

Naucz się stylizować włosy

Używasz prostownicy lub lokówki? Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie stosować ich, kiedy włosy są wilgotne. To może drastycznie wpłynąć na ich stan, osłabić je i uszkodzić. Włosy muszą być całkiem suche. Podczas prostowania dostosuj temperaturę oraz grubość pasma, aby wystarczyło jedno pociągnięcie do wygładzenia kosmyków.

Chcesz uzupełnić braki w swoich włosach i mocno je zagęścić? Wybierz skuteczną kurację Dermicos Vive!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 174 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda