Najlepsza maseczka na wągry? Drożdżowa!

Najlepsza maseczka na wągry? Drożdżowa!

Redakcja

2017-03-10

brak komentarzy

Wągry są wynikiem zanieczyszczeń zatykających otwarte pory występujące w skórze. Przeciwdziałać im możemy na kilka sposobów, ale najskuteczniejsze będą maski. Poznaj przepis na najlepszą maseczkę na wągry - drożdżową.

Zaskórniki przeważnie znajdują się w tzw. strefie T: na czole, nosie oraz brodzie. To zmora już nie tylko nastolatek. Problem często dotyczy także dojrzałych kobiet, zwłaszcza tych, które regularnie wykonują makijaż, zapychający pory.

Jeżeli twoja cera jest tłusta lub mieszana, z całą pewnością zmagasz się z wągrami. Doskonałą profilaktyką będzie stosownie odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, nastawionej w głównej mierze na dogłębne oczyszczanie. Ostrzegamy, że nie chodzi o inwazyjne wyciskanie pryszczy oraz wągrów, a stosowanie delikatnych, choć skutecznych zabiegów domowych oraz gabinetowych. Postępując w taki sposób, zmniejszamy ryzyko pojawienia się nieestetycznych blizn, a także rozniesienia stanu zapalnego na inne partie twarzy. Nie zapominaj, że niedokładnie wyciśnięty zaskórnik prowokuje stan zapalny, który prezentuje się zdecydowanie gorzej aniżeli bezpośrednio przed „domowym zabiegiem”.

Z zaskórnikami walcz wieczorem

Kosmetyki do pielęgnacji cery tłustej posiadają silne cechy wysuszające, wobec tego dużo kobiet decyduje się na domowe metody pozbywania się wągrów. Prym wiodą domowe maseczki, które wspomogą pielęgnację kosmetykami. Taką maseczkę nakładamy na oczyszczoną twarz, po wcześniejszym peelingu (najlepiej wieczorem ze względu na potencjalne podrażnienie lub zaczerwienienia). Przez noc skóra się uspokoi.

Maseczka z drożdży - najlepszy sposób na wągry

Do wykonania najlepszej maseczki na wągry - drożdżowej - potrzebujemy 20 gramów drożdży oraz 2 łyżki mleka. Mleko lekko podgrzewamy, a potem rozdrabniamy w nim drożdże. Powstałą papkę nakładamy na twarz, omijając okolice oczu. Maseczka zasycha po ok. 20 minutach. Potem należy ją zmyć ciepłą wodą, a na buzię nałożyć krem nawilżający. Maseczkę można stosować 1-2 razy tygodniowo.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 249 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda