Najczęstsze grzechy popełniane na włosach

Najczęstsze grzechy popełniane na włosach

Redakcja

2016-07-28

brak komentarzy

Częste mycie skraca życie… włosów. Podobnie dzieje się, kiedy nadużywasz prostownicy i lokówki, osuszasz włosy ręcznikiem. Sprawdź, co robi największą krzywdę Twoim włosom.

Codzienne mycie
Kiedy myjesz swoje włosy codziennie, nie tylko mocno osłabiasz kosmyki, ale również zmywasz naturalną warstwę ochronną, która tworzy się na skórze głowy. W związku z tym wydzielana jest większa ilość łoju, a włosy szybciej się przetłuszczają. Zamiast codziennego mycia możesz zastosować pielęgnację za pomocą suchego szamponu, który odpowiednio użyty nie tylko odświeży fryzurę, ale również podniesie włosy i zwiększy optycznie ich objętość.

Prostowanie wilgotnych włosów
Wilgotne włosy są kilka razy delikatniejsze od włosów całkowicie suchych. Dodatkowo w zetknięciu z bardzo wysoką temperaturą, często sięgającą blisko 200 st. C, może dojść do poważnych uszkodzeń w łusce włosa. Dlatego przed prostowaniem należy wysuszyć włosy suszarką lub odczekać, aż wyschną same.

Osuszanie włosów ręcznikiem
Szarpanie i tarcie włosów za pomocą szorstkiego materiału może połamać mokre kosmyki. Lepszą praktyką jest wyciśnięcie nadmiaru wody ręcznie, a następnie przejście do suszenia suszarką.

Czesanie mokrych włosów szczotką
To kolejny błąd, który często popełniamy. Splątane kosmyki najlepiej rozczesać za pomocą grzebienia o rzadkich ząbkach. Najlepiej jednak porozdzielać pasma ręcznie i od razu przejść do suszenia.

Nie stosowanie odżywek i balsamów
Używanie szamponów, szczególnie tych o ziołowym składzie, może doprowadzić do mocnego przesuszenia. Balsamy i odżywki stosowane po umyciu włosów nie dopuszczają do ich splątania, zmiękczają je i głęboko nawilżają. Dzięki takiej pielęgnacji fryzura łatwiej się układa, a włosy pięknie się błyszczą. Warto także od czasu do czasu nałożyć na włosy maskę nawilżającą.

Chcesz, aby Twoje włosy były znów gęste i pełne blasku? Zastosuj plastry Dermicos Vive i tchnij w kosmyki nowe życie!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 143 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda