Jak stosować olej kokosowy na trądzik?

Jak stosować olej kokosowy na trądzik?

Redakcja

2017-01-15

brak komentarzy

Olej kokosowy to zdecydowany hit ostatnich lat w zakresie domowych metod pielęgnacji twarzy. Oczyszcza, nawilża, działa antybakteryjnie. Właśnie dlatego jest szczególnie polecany osobom młodym, z cerą skłonną do wyprysków. Zobacz, jak prawidłowo stosować olej kokosowy na trądzik.

Trądzik młodzieńczy to wręcz przekleństwo młodych osób, walka z nim okazuje się zaś niesamowicie skomplikowana choćby pomimo tego, że z roku na rok wiemy coraz dużo więcej nie wyłącznie o jego tworzeniu się, ale także o metodach poradzenia sobie z nim. Niejedna osoba bezradnie rozkłada zatem ręce – kolejne kuracje nie powodują bowiem wyraźnych efektów lub ograniczają kłopot wyłącznie przez krótki moment. Olej kokosowy także nie określimy lekiem na całe zło, bo mimo wszystko do jego aplikowania coraz częściej zachęcają nas dermatolodzy, zaleca się pomyśleć nad możliwościami, które stwarza.

Stosuj olej kokosowy na stany zapalne

Za samo powstawanie trądziku bardzo często odpowiadają androgeny, które stymulują do intensywnej pracy gruczoły łojowe. Niemały znaczenie na rozmiary kłopotu z pryszczami posiadają mimo wszystko drobnoustroje z rodzaju Propionibacterium a także to właśnie z nimi może walczyć olej kokosowy. Drogą do zwycięstwa okazuje się wchodzący w jego skład kwas laurynowy (o jakiego cechach charakterystycznych była już mowa), który nie tylko łagodzi stany zapalne, do których prowadzą wspomniane drobnoustroje, ale także okazuje się w stanie w całości im zapobiec.

Włącz olej do codziennej diety

Olej kokosowy można używać na dwa sposoby. Kosmetyki z jego udziałem wnikają w głąb cery odżywiając, uelastyczniając a także wzmacniając ją, dermatolodzy radzą mimo wszystko swoim pacjentom, by dodawali go także do pokarmów wspomagając „wewnętrzne” oddziaływanie oleju kokosowego na ciało. Osoby, które decydują się na skorzystanie z tego typu założeń nie mają powodu do narzekania. Rezultaty rozpoczynają być widoczne po relatywnie krótkim okresie, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że obniżenie problemów z trądzikiem w młodości okazuje się gwarancją zdrowszej a także zdecydowanie bardziej czystej cery w dorosłym życiu. 

Jeśli będziesz regularnie stosować olej kokosowy na trądzik, zauważysz wyraźne zmniejszenie problemu irytujących wyprysków, ale pamiętaj, że nie uporasz się z nimi na dobre.

Zobacz też

Manuskin Active opinie 2017

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 182 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda