Domowe maseczki na zmarszczki

Domowe maseczki na zmarszczki

Redakcja

2017-05-02

brak komentarzy

Jeśli pierwsze zmarszczki pojawią się już na Twojej skórze, powinnaś zacząć działać. Stosując odpowiednie zabiegi, możesz wygładzić powstałe już niedoskonałości i przeciwdziałać pojawianiu się kolejnych. Twoją główną bronią powinny się stać naturalne, domowe maseczki na zmarszczki.

Domowa kuracja przeciwzmarszczowa działa, ale tylko jeśli wspomożesz ją odpowiednim trybem życia. Profilaktyka przeciwstarzeniowa polega nie tylko na działaniu od zewnątrz, ale i od wewnątrz, m.in. nawilżając skórę każdego dnia od środka - poprzez picie wody i ograniczanie kawy.

Poniżej przedstawiamy najlepsze domowe maseczni na zmarszczki, najchętniej polecane przez kosmetyczki.

Papaja i ananas

Najczęściej domowe maseczki na zmarszczki wykonuje się ze świeżych produktów, których zawsze pełno mamy w lodówkach. Idealnie dla nawilżenia skóry nadadzą się jednak te bardziej egzotyczne produkty: świeże owoce papai (zawierające papainę) i ananasa (bogate w bromelainę). Oba wymienione enzymy łagodzą początkowe oznaki starzenia skóry przez spłycenie drobnych zmarszczek i wygładzenie cery w wyniku delikatnego złuszczenia martwych komórek naskórka. Wykazują także właściwości przeciwzapalne, pobudzając efekt gojenia się różnorodnych krost. Owoce można wykorzystać do sporządzenia maseczek lub stosować je w formie okładów (nakładając plastry na twrz).

Jabłka lub ocet jabłkowy

Jabłko lub ocet z jabłek rozcieńczony wodą, używane w formie okładów, efektywnie wygładzają zmarszczki, szczególnie w okolicach oczu

Sok z cytryny z oliwą z oliwek

Sok z cytryny wymieszany z oliwą z oliwek posiada cechy złuszczające, przeciwbakteryjne, antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne, dzięki czemu efektywnie spłyca zmarszczki oraz chroni skórę przed pojawianiem się nowych.

Maseczka z banana lub awokado

Banan i awokado świetnie natłuszczają oraz odżywiają skórę, dzięki czemu ochronią przed tworzeniem się niedoskonałości. Przy systematycznym stosowaniu niwelują również te istniejące już zmarszczki.

Białko jaja kurzego

Białko jaja kurzego posiada właściwości nawilżające i odżywcze. Nałożone na skórę doprowadza do natychmiastowego polepszenia jej napięcia. Przy regularnym stosowaniu redukuje zmarszczki.

Olejek arganowy

Olejek arganowy to częsty budulec złożonych domowych maseczek na zmarszczki, ale jest też używany w pojedynkę - do masażu. Efektywnie pielęgnuje skórę dojrzałą, objętą procesem starzenia, spłyca zmarszczki oraz odmładza skórę. Wszystko to dzięki zawartości dużych ilości tokoferoli, witaminy E, która świetnie nawilża skórę, blokuje rozpad kolagenu i uaktywnia odnowę komórkową.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 270 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda