8 trików na gęste, zadbane włosy

8 trików na gęste, zadbane włosy

Redakcja

2016-07-28

1 komentarz

Masz problem z wypadającymi, osłabionymi włosami? Oto 10 przykazań „włosowych”, które uchronią Cię przed ich utratą i łamliwością.

1. Rozczesz włosy przed myciem
W przeciwnym razie włosy mogą splątać się na amen. Podczas rozczesywania nie zapominaj o skórze głowy. To pierwszy etap „mycia”. W ten sposób wstępnie usuniesz zanieczyszczenia skóry głowy, poprawisz również jej ukrwienie i unikniesz splątania włosów.

2. Szampon lej bezpośrednio na dłoń i rozcieńcz wodą
Pamiętaj, aby delikatnie wmasować go w skórę głowy. To poprawi krążenie krwi.

3. Odżywkę nakładaj na włosy w odległości około 2-3 centymetrów od nasady
Substancje nawilżające i często natłuszczające nie powinny mieć kontaktu ze skórą głowy. Może on spowodować nadmierne przetłuszczanie się włosów. Pamiętaj, aby pozostawić odżywkę na włosach na kilka minut.

4. Spłucz włosy letnią lub zimną wody
Chłodny strumień wody pozwoli zmniejszyć ilość sebum i zamknąć rozszerzone łuski włosów, dzięki czemu po wysuszeniu będą gładsze i lśniące.

5. Nie wycieraj włosów ręcznikiem
Szorstka powierzchnia ręcznika może poważnie uszkodzić osłabione wilgocią włosy. Zamiast szarpać i wycierać je energicznie w ręcznik, znacznie lepiej jest wycisnąć nadmiar wody rękami. Zakręcanie włosów w turban może również nie spodobać się Twoim włosom. Wystarczy suszarka.

6. Nie rozczesuj mokrych włosów szczotką
Mokre włosy są mocno osłabione, podatne na uszkodzenia mechaniczne i splątanie. Pamiętaj, że najlepiej rozczesać je grzebieniem z grubymi, rzadkimi ząbkami lub po prostu ułożyć je palcami.

7. Obchodź się z włosami „na zimno”
Podczas suszenia skieruj w kierunku włosów chłodny strumień powietrza. Ciepłe powietrze osłabia łuskę, rozszerza ją i sprawia, że kosmyki stają się łamliwe. Jeśli możesz, zrezygnuj z prostownicy i lokówki.

8. Przed użyciem prostownicy użyj kosmetyków ochronnych
Delikatna mgiełka kosmetyku termoochronnego sprawi, że włosy zostaną wzmocnione na czas prostowania. Pozwoli to uniknąć przesuszenia i łamliwości kosmyków.

Możesz pobudzić swoje włosy do wzrostu. Wypróbuj kurację Dermicos Vive!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 146 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

murcol

2016-10-12 10:40:46


ponoć maseczki z żółtek jajek pomagają. albo z białek? już nie pamiętam...

Uroda