Jak skutecznie robić brzuszki?

Jak skutecznie robić brzuszki?

Redakcja

2016-09-04

brak komentarzy

Tylko prawidłowo wykonywane ćwiczenia mięśni brzucha przyniosą efekty. Jeśli wykonujemy brzuszki, będąc w nieprawidłowej pozycji, nie tylko nie schudniemy, ale i możemy nabawić się urazu kręgosłupa. Zobacz, jak skutecznie robić brzuszki.

Nie blokuj nóg

Jeżeli w danym ćwiczeniu pragniemy angażować głównie mięśnie brzucha, to izolujmy je – inne mięśnie ciała nie powinny im pomagać. Właśnie dlatego nie warto pomagać sobie, blokując stopy np. o drabinki czy prosząc partnera o przytrzymanie ich przy podłodze, kiedy będziemy robić skłony do przodu w leżeniu na plecach.

Nie korzystaj z ławeczek treningowych

Z podobnego powodu co powyżej, nie powinniśmy korzystać z ławeczek treningowych. Zablokowanie nóg o nogi czy inne elementy ławeczki poskutkuje tym, że będziemy angażować do ćwiczenia mięśnie biodrowo–lędźwiowe. Dodatkowo pobudzamy w ten sposób napięcie w krążkach międzykręgowych, co może przyczynić się do bólu w obrębie pleców.

Prawidłowa pozycja ciała

Jak zatem jak skutecznie robić brzuszki, by szybko zobaczyć efekty i nie narażać się na urazy? Podczas standardowych brzuszków (w leżeniu na plecach) liczy się przede wszystkim ułożenie stóp. Trzeba postawić je na podłożu jak najbliżej pośladków, a także mocno dociskać do podłoża. W ten sposób wyeliminowane zostaną w pracy mięśnie biodrowo–lędźwiowe, czyli cały trud wykonania skłonu będzie spoczywał na brzuchu, a na tym nam zależy.

Ręce muszą znajdować się skrzyżowane za głową lub na poziomie klatki piersiowej (opcja łatwiejsza) lub wzdłuż korpusu (opcja najłatwiejsza). Uwaga! Gdy są one trzymane za głową, nie mogą one naciskać na kark.

Zasady robienia prawidłowych brzuszków

W okresie podnoszenia korpusu w przód (skurczu tkanki mięśniowej brzucha), należy wykonać wydech. Powietrze swobodnie określa się to wypuścić ustami. Plecy w odcinku lędźwiowym pleców muszą znajdować się wygięte w łuk – należy się garbić. Szyja i głowa w całym dziedzinie ruchu powinny stanowić przedłużenie korpusu. Wzrok powinien być skierowany w górę, a nie bezpośrednio przed siebie. Podczas powrotu do pozycji wyjściowej (leżenia na plecach) należy zrobić wdech. W trakcie wykonywania skłonów korpusu w przód nigdy nie można wstrzymywać powietrza. Gdy panujesz te zasady, będziesz wykonywać brzuszki na tyle skutecznie, że pierwsze efekty ćwiczeń zobaczysz juz po kilku tygodniach.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 208 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie