Co jeść przed i po treningu żeby schudnąć?

Co jeść przed i po treningu żeby schudnąć?

Redakcja

2016-10-30

brak komentarzy

Co jeść przed i po treningu żeby schudnąć? Przed ćwiczeniami trzeba wypróbować jedzenie, w którym przeważają składniki o niskim IG. Dzięki temu uchronisz się od tzw. huśtawki glikemicznej, a więc gwałtownego skoku poziomu węglowodanów w krwioobiegu, a następnie równie niespodziewanego jego spadku. Dzięki posiłkom o IG = 15 zachodzi powolny wzrost poziomu glukozy w krwioobiegu, a ciało sukcesywnie otrzyma siłę, która starczy na cały czas trwania ćwiczeń, a ty nie odczujesz zmęczenia a także nie będziesz mieć problemów z koncentracją.

Poranny posiłek

Przed porannym treningiem trzeba zjeść poranny posiłek złożony z cukrów, również złożonych, jak a także prostych. Sacharydy złożone dostarczają najwięcej siły, dzięki której masz siłę do wykonywania treningów. Są one metabolizowane zdecydowanie długotrwalej przez układ pokarmowy. Z kolei cukry proste muszą dać tylko 10% siły, bo okazują się wymagane wyłącznie do "obudzenia" mózgu, w związku z tym trzeba spożyć niewielką ilość posiłku zawierającego cukry proste. Można zjeść kubek jogurtu naturalnego z sokiem z orzechów (włoskich, laskowych, nerkowca czy pistacji), których IG to 15, a także porcję truskawek, malin, jeżyn lub innych owoców leśnych, których IG = 25. Trzeba mimo wszystko mieć na uwadze, że orzechy okazują się dość kaloryczne (ok. 600 kcal w 100 g), wobec tego już jedna garść tych pożywnych bakalii dostarczy ciału potrzebnego "paliwa".

Zobacz także: Jakich produktów nie jeść bezpośrednio przed treningiem?

Co jeść po treningu?

Po ćwiczeniach trzeba spożyć składniki o wysokim IG, które okazują się błyskawicznie przyswajane przez ciało. Po intensywnym wysiłku fizycznym trzeba prędko naładować "wewnętrzne akumulatory", tzn. błyskawicznie uzupełnić zapasy glikogenu w mięśniach (swobodnie w okresie 2 początkowych godzin po ćwiczeniach), zanim ciało zaczynie szukać nadprogramowych źródeł siły w formie białek. Dodatkowo trzeba uzupełnić braki białka, z jakiego zbudowane jest 20% tkanki mięśniowej. Powinno się mieć na uwadze, że wysiłek (szczególnie ćwiczenia siłowe) zwiększa metabolizm, wskutek czego przyspiesza popyt na białko (choćby o 50%). W związku z tym po zakończeniu treningów sięgnij po olbrzymiej jakości białko w formie chudych produktów spożywczych mlecznych (twaróg, jogurt, mleko, niskotłuszczowe mięso a także ryby, jaja, soja, strączkowe warzywa), w ilości od 10 do 20 g. Posiłek po treningu wieczornym musi być nisko kaloryczny, bo przez cały dzień organizm zgromadził zapasy siły, które teraz może wykorzystać w trakcie regeneracji po treningu. 

Żeby schudnąć trzeba uważać na to co jeść przed i po treningu. Zbilansowana dieta okaże się kluczem w dostarczeniu organizmowi wszelkich potrzebnych witamin i energii zarówno przed, w trakcie i po treningu.

Zobacz także: Spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu – tabletki kontra ćwiczenia

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 173 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieZdrowieDieta