3 składniki, które najrozsądniej spożywać bezpośrednio przed ćwiczeniami

3 składniki, które najrozsądniej spożywać bezpośrednio przed ćwiczeniami

Redakcja

2016-12-16

brak komentarzy

Jeśli twoim rannym przyzwyczajeniem jest regularny trening, dobrze wiedzieć, że „dożywianie” swojego ciała właściwym paliwem pozwoli ci mocniej i bardziej konsekwentnie trenować. W dodatku wypełni twój organizm w wymagane mu do całodziennej pracy odżywcze składniki. Aby twój regularny trening był zdecydowanie bardziej wydajny, wystarczy na 20 minut - 30 minut bezpośrednio przed nim zjeść jeden z składników energetycznych, który sprawi nagły wzrost insuliny wspierającej dostawę glukozy do komórek w mięśniach. Oto produkty, które muszą znaleźć się w twoim menu przed treningiem.

Orzechowe masło

Jeżeli możesz jeść na 90 minut bezpośrednio przed ćwiczeniami, masz odpowiednio wiele czasu, by strawić trochę tłuszczu oraz białka. One mogą dać ci zbilansowaną ilość cukrowców niezbędnych do utrzymania właściwej energii oraz chęci do ćwiczeń, dlatego dobrym wyborem będzie masło orzechowe. Rozprowadź łyżkę masła z ziemnych orzechów bądź migdałów na toście, chlebie pita czy bananie. 

Banany

Oprócz tego, że są podstawowym elementem diety BRAT rekomendowanej każdemu pacjentowi zmagającemu się z dolegliwościami żołądkowymi z uwagi na bezproblemowość trawienia, posiadają też dodatkową zaletę – 1 banan dostarcza aż 487 miligramów potasu, składnika mineralnego, który spotęguje zmniejszenie wagi w trakcie realizowanych treningów. 

Sok buraczkowy

To niedowartościowane warzywo bulwiaste pomoże nawodnić twój organizm oraz uzupełnić w wymagane węglowodany. Jednak sok z buraków szczególnie rzutuje na większy poziom kwasu azotowego w krwiobiegu. Analizy wykonane przez naukowców z Uniwersytetu w Exeter uzasadniły, że rowerzyści, którzy pili sok z buraków, przy zachowaniu takiego samego rytmu jazdy spożytkowali zdecydowanie mniej energii aniżeli obecni rywale. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 166 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Dieta