Woda kokosowa- najzdrowsza woda!

Woda kokosowa- najzdrowsza woda!

Redakcja

2016-12-25

brak komentarzy

Ten dość znany wśród gwiazd sok okazuje się czymś więcej aniżeli swoistą modą na egzotyczne składniki. Zapraszam do poniższego tekstu by przekonać się o pozytywnym wpływie kokosowego płynu na nasz ciało.

Czym jest woda kokosowa?

„Agua de coco”, co to oznacza woda kokosowa to określenie przejrzystego płynu pozyskiwanego z zielonych orzechów kokosowych. W przeciwieństwie od popularnego mleczka z owej rośliny woda jest pozbawiona związków tłuszczowych. Płyn charakteryzuje nieco orzechowy posmak. Co więcej, stanowi dość dobrą alternatywę na rzecz płynów izotonicznych rekomendowanych sportowcom z uwagi na ogrom zawartych w niej składników. Oprócz wyżej wymienionych warto dodać, że woda kokosowa stanowi substrat do produkcji octu kokosowego i popularnego deseru „nata de coco”.

Najzdroszwa woda na świecie

Okazuje się, że wodę kokosową rzeczywiście można uznać za 1 z najzdrowszych płynów na świecie. Potwierdzeniem tego może okazać się kompletny brak tkanki tłuszczowej i bezwartościowych cukrów. W składzie wody kokosowej są wyłącznie zdrowe cukry pochodzące prosto z korzenia. Obecność wspomnianych sacharydów okazuje się dużo mniejsza aniżeli w praktycznie wszystkich znanych płynów czy w sokach z owocami.Inną a także tak samo ważną właściwością wody kokosowej okazuje się zawartość ogromnej ilości minerałów. Kokosowa ciecz stanowi skarbnicę witamin z zespołu B, których jest obecny w tym suplemencie aż 5 różnorodnych kategorii. Dodatkowo wysoka dawka wit. C warunkuje cechy przeciwutleniające tego preparatu. Co więcej, woda ta stanowi dość dobre źródło wielu pierwiastków takich jak fosfor, potas czy wapń.

Zastosowanie wody mineralnej kokosowej

Dzięki bogactwie wielu minerałów woda kokosowa okazuje się rekomendowana na rzecz zawodników jako płyn izotoniczny. Pozbawiony niechcianych tłuszczów a także sacharydów jest dość dobrą alternatywą na rzecz znanych suplementów, które przemycają w swoim składzie wszechobecne elementy wypełniające. Duża dawka potasu, która jest w odpowiedniej proporcji z glukozą, stanowi idealne rozwiązanie jako produkt nawadniający – kłopotami może okazać się tylko bardzo oryginalny smak, który nie wszystkim może odpowiadać.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 181 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDieta