Nie mogę schudnąć po porodzie!

Nie mogę schudnąć po porodzie!

Redakcja

2017-04-10

brak komentarzy

Próbujesz wyeliminować po ciąży nadprogramowe kilogramy, ale waga ani drgnie? Być może masz za mało ruchu, albo problem tkwi w zakwaszonym organizmie. Podstawową zasadą jest to, że jeśli chcesz skutecznie schudnąć po porodzie, nie daj się zwieść dietom cud. Szybka utrata wagi po urodzeniu może ci zaszkodzić, a z pewnością doprowadzi do efektu jo-jo.

Które składniki posiadają właściwości zakwaszające?

Jedną z przyczyn trudności w chudnięciu jest zakwaszony organizm. Niestety większość produktów, które spożywamy na co dzień posiadają wysokie PH. Zalicza się do tego mięso a także szynki, ser żółty, jaja, dżemy, ryż, słodkości, kawa i herbata.

Wiadomo, nie da się zupełnie wycofać się z przytoczonych wyższej elementów diety, ale lepiej nie konsumować ich w zbyt dużej ilości. Przyjmuje się, że składniki silnie zakwaszające powinny stanowić wyłącznie 20 % diety.

Należy także zredukować spożycie trunku i wycofać się ze smażenia potraw. Pozostałe 80 % z naszego jadłospisu to jarzyny a także świeże owoce i kasze, które posiadają właściwości alkalizujące (czyli zasadowe). Dbanie o to co pojawi się na naszym talerzu pozwoli wyeliminować zakwaszenie organizmu.

Specjalista wie jak schudnąć po porodzie

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie układać prawidłowy jadłospis, warto udać się do specjalisty. Zacznie on od pomiaru wzrostu oraz wagi ciała. Sprawdzi także ilość wody i tłuszczu w organizmie.  Na owej bazie ustala przedział optymalnej wagi dla pacjentki i rozpisanie diety na 1100- 1200 kcal dziennie.

Ogólną zasadą jest wykluczenie z menu wieprzowiny, śmietanę zaś zastępujemy jogurtem, a tłuste szynki a także sery – chudymi. To się sprawdzi praktycznie we wszystkich przypadkach i pozwoli skutecznie (chociaż nie od razu) schudnąć po porodzie.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 250 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDieta