Największe kłamstwa o dietach

Największe kłamstwa o dietach

Redakcja

2016-10-20

brak komentarzy

Nieustannie jesteśmy bombardowani najnowszymi dietami, które rzekomo pozwolą błyskawicznie stracić wagę. Są diety bez węglowodanów, niskotłuszczowe oraz cytrynowy detoks. Nieustannie słyszymy także zasady: nie jeść białego chleba, nie spożywać małej czarnej, jeść same jabłka. Lista wydaje się nie posiadać końca, ale co z tego wszystkiego jest prawdą? Czytaj dalej, by się dowiedzieć.

Sałatki to najlepsze menu?

Jedynie dlatego, że w sałatce Cezar jest nieco sałaty nie oznacza, że jest ona zdrowa. Sałatki są doskonałym wyborem na lunch, ale mogą posiadać ogromną zawartość tłuszczu, szczególnie jeżeli dorzucić orzechy, ser, dressing oraz awokado. Dawka sałatki Cezar z kurczakiem posiada 22 gramy tłuszczu, a sałatka grecka z kurczakiem już jedynie 15 gramów. Najrozsądniej wykonuj sałatkę w mieszkaniu z dressingiem bez tłuszczu.

Orzechy są tuczące?

Trochę migdałów każdego dnia może pomóc utracić wagę, wspomóc przemianę materii oraz choćby zredukować cholesterol. Orzechy obejmują przyjazne sercu tłuszcze jednonienasycone, a do tego są pełne białka, które błyskawicznie i na dłużej syci brzuch. Włącz do kuracji odchudzającej 1/3 szklanki orzechów na dzień (migdałów, nerkowców, włoskich orzechów) co równa się 263 kaloriom.

Zobacz także: Co pić, żeby schudnąć?

Niskotłuszczowe jest najskuteczniejsze?

Uważaj na składniki, na których widnieje napis „niskotłuszczowy” lub „bez tłuszczu”, ponieważ mogą one nie posiadać tłuszczu, ale są pełne cukru oraz mają tyle samo kalorii co pełnotłusta wersja. Nie zapominaj także, że artykuł pieczony zamiast smażonego nie musi posiadać niewiele tłuszczu, a 99% beztłuszczowych słodkości nadal pełnych jest kalorii. Czytaj opisy dokładnie – nie kontroluj wyłącznie obecności tłuszczu, ale także poziom kalorii na dawkę i obecność cukru oraz soli.

Zielona herbata jest niezdrowa?

Według analiz wprost przeciwnie. Zielona herbata przyspiesza przemianę materii, pozwala zredukować ilość cholesterolu i neutralizuje kubki smakowe, co powoduje, że nie mamy ochoty na coś słodkiego. ZWiązku, gdy odczuwasz napad głodu, napij się szklanki herbaty zielonej.

Węglowodany ciągle dobre?

Nie poleca się kompletnego eliminowania pieczywa czy włoskiego makaronu z kuracji odchudzającej, ale ograniczanie węglowodanów pod koniec dnia pomoże ci utracić wagę. Doskonałą porą na spożycie węglowodanów okazuje się poranny posiłek, bo dostarcza mocy na cały dzień. Jedz pełnoziarnisty chleb i płatki oraz stroń od przetworzonych węglowodanów, takich jak ciastka czy biały chleb.

Zobacz także: Śniadanie na diecie

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 176 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieZdrowieDieta