Jak zlikwidować oponkę na brzuchu?

Jak zlikwidować oponkę na brzuchu?

Redakcja

2017-01-30

brak komentarzy

Zmora oponki na brzuchu dotyczy wielu kobiet, choćby tych mających smukłą strukturę ciała. Wiem, że w ogóle nie jest łatwo się jej pozbyć, ale to nie oznacza, że zostaje nam wyłącznie pogodzenie się z tym mało przyjemnym faktem. Dowiedz się jak efektywnie wypłaszczyć brzuch a także uwolnić się od oponki raz na stałe. Brzuch to miejsce w ciele niewiasty, gdzie bardzo często gromadzi się tłuszcz, taki jakiego w ogóle nie jest łatwo się pozbyć, szczególnie tzw. oponki, która pojawia się w dolnej partii talii. Przeważnie jest to sprowokowane nieprawidłową dietą, brakiem ruchu, hormonami i rodzeniem dzieci.

Tłuszcz w kobiecym brzuchu spełnia dużo ról oraz nie musimy dążyć do tego, by go w całości zminimalizować. Ta walka może nam przysporzyć wielu kłopotów dla zdrowia. Właściwa zawartość danych w tkance tłuszczowej w brzuchu decyduje o prawidłowym działaniu hormonów. Kobiecy brzuch z mocno zaznaczonymi tkankami mięśniowymi, a więc tzw. kaloryferem może zdezorganizować jego pracę a także przyczyniać się do zaburzeń miesiączkowania i kłopotów z zajściem w ciążę. To mimo wszystko nie oznacza, że nie musimy mieć ładnego, jędrnego, mocnego a także płaskiego brzucha. Takiego, który zagwarantuje nam zdrowie, siłę, pomoże w zachowaniu wyprostowanej postury oraz ułatwi rodzenie dzieci a także błyskawiczny powrócenie do formy do urodzeniu dziecka.

Przed przystąpieniem do modyfikacji planu ćwiczeń muszę mimo wszystko uprzedzić, że wyeliminowanie nadwyżki tkanki tłuszczowej z talii nie jest sprawą prostą a także będzie wymagało dość sporo Twojego trudu. Przyczyną tego jest fakt, że na nieszczęście to nie Ty decydujesz, z której partii ciała organizm pobiera tkankę tłuszczową do wytworzenia obecnie potrzebnej mu siły. I jest to uwarunkowane genetycznie, na co nie możemy nic poradzić. W związku z tym realizując regularny trening aerobowy skupiony na spalaniu warstwy tłuszczu, nie możemy założyć, że dosięgnie on jedynie talii. Tkanka lipidowa będzie spalana z całego ciała, ale z jakiego miejsca na początek, o tym upewnisz się zaczynając systematyczne treningi. Wiadomo tam gdzie warstwy tłuszczu jest najwięcej będzie ona znikała najwolniej. Mogę Cię mimo wszystko zapewnić, że będąc cierpliwą a także pracowitą spostrzeżesz wyczekiwane rezultaty. W związku z tym nie oczekuj błyskawicznych modyfikacji planu ćwiczeń a także miejscowego odchudzania. To jest efekt ogólny, a Ty możesz go przyspieszyć realizując właściwe treningi a także aplikując racjonalny jadłospis.

Nie wierz także w to, że w wyszczuplaniu talii wspomagają intensywne treningi wzmacniające na brzuch, a więc wykonywanie ogromnej ilości wszelkiego rodzaju „brzuszków”. Ta metoda to jedynie dodatek do pięknej talii. Najpierw zaleca się skupić się na utracie tkanki tłuszczowej, która pokrywa tkankę mięśniową, bo okazać się możeona  już dość ładnie wyrzeźbiona. Bo mięśnie z pewnością trudno przez nas funkcjonują codziennie, szczególnie gdy jesteś osobą, która nie spędza całych dni siedząc. Kolejna sprawa, którą zatem powinnaś przyswoić to rodzaj tkanki tłuszczowej pokrywający brzuch. Ten, którzy jest widoczny pod tkanką skórną a także tworzy oponkę to tak z pewnością łatwiejszy „wróg” do przekroczenia, aniżeli ten, który został zmagazynowany w obrębie jamy brzusznej, otaczając organy wewnętrzne, np. wątrobę czy nerki. To tak zwany tkanka tłuszczowa otrzewny, która może okazać się powodem groźnych schorzeń, takich jak miażdżyca czy cukrzyca. Wiadomo najrozsądniej nie dopuszczać do takiego otłuszczenia, ale jeżeli już do tego doszło, trzeba zdawać sobie kwestię, że zanim dotrzesz do redukcji tkanki tłuszczowej warstwy podskórnej na początek musimy się pozbyć tkanki tłuszczowej wewnątrz jamy brzusznej. Czy są na to efektywne sposoby? Wiadomo a  zaraz o nich przeczytasz.

W pierwszej kolejności zatem powinnaś przyswoić, że sen posiada kluczowe wartość dla naszego wyglądu, nastroju, ale także dla płaskiej talii. Gdy ciało nie otrzyma wystarczającej dawki snu, wówczas w ogromnej ilości produkowany jest kortyzol – hormon nerwów, który w ogromnej mierze odpowiada za odkładanie tkanki tłuszczowej w dolnej partii talii. Ten przypadek możesz rozpatrywać wówczas, gdy mimo starannych składników a także systematycznych treningów, nadal nie możesz się pozbyć oponki.

Po drugie zbilansowana dieta. Tak z pewnością to rozsądne jedzenie jest najważniejsze w uzyskaniu a także zachowaniu płaskiej, jędrnej talii, regularny trening zajmuje drugie miejsce. 

 

Zobacz też
Escape game warszawa

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 283 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Odchudzanie